isarge123 has logged 56 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Boy Called Sailboat

A Boy Called Sailboat

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry