Sort by
  • Prey

    ★★½

  • Luck

    ★★

  • Nope

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Finding Jesus 2

    ★★★★★

  • Finding Jesus

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★½

  • Everybody’s Everything

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★★

  • American Made

    ★★★½

  • Araby

    ★★

  • Columbus

  • Are you lost in the world like me?

    ½

  • The Founder

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • In Dog's Words

    ★½

  • The Hidden Tiger

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Joy

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Martian

    ★★★★

  • Knock Knock

    ★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Tim Maia

    ★★★½

  • Trash

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Casa Grande

    ★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Last Vegas

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Bald Mountain

    ★★½