Sort by

Stef has logged 204 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★
Edit this entry  
15
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ted

Ted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
11
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry