• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Alice Júnior

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • 5 Is the Perfect Number

    ★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • The Lion King

    ★½

  • Daughter

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Leaving Home, Coming Home: A Portrait of Robert Frank

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Plus One

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★