• Don't Look Up

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

  • Unpregnant

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Rental

    ★½

  • Dating Amber

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Normal People

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Official Secrets

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Wounds

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Night School

    ★★

  • The Perfection

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Life Itself

    ★★

  • A Private War

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★