Eslam has logged 12 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dancing with The Devil

Dancing with The Devil

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry