Eslam has logged 13 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry