• Withered Green

    ★★★★

  • The Outlaws

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Sheikh Jackson

    ★★★★

  • It

  • The Treasure 1: Reality and Fantasy

  • The Cell

    ★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • The Originals

    ★★★

  • Detention Letter

  • Tesbah Ala Khair

  • Forced Escape

  • Loveless

    ★★★★½

  • Okja

  • The Fate of the Furious

  • Bank El Hazz

    ★★★

  • Life

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

  • Seeking a Man

  • John Wick: Chapter 2

  • Monkey Talks

    ★★½

  • Get Out

    ★★½

  • A Ghost Story

  • Native Japanese

  • A Day for Women

    ★★★½

  • Split

  • Flimflam

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Inferno in India

  • 30 Years Ago

  • The Legend of Tarzan

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • The Salesman

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Clash

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Hepta (The Last Lecture)

    ★★★

  • Hassan and Boklos

  • Tickling Giants

  • Before the Summer Crowds

    ★★★½

  • Sins of the Flesh

    ★½

  • Nawara

    ★★★★

  • Hush

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • The Impersonator 2

  • In the Last Days of the City

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Ocean 14

  • And Then There Were None

    ★★★★★

  • The Revenant

  • Out of the Ordinary

    ★★★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★★½

  • Spectre

  • The Walk

    ★★★½

  • Ahwak

  • Al Geil Al Rabea 4G

    ★★½

  • Demolition

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation