Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Eslam Hussein

Eslam Hussein

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for Eslam
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Rated
    • Newest First
    • Earliest First
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • All Films
  • Fandango US
  • Amazon US
  • Amazon Video US
  • iTunes US
  • Upgrade to a Letterboxd Pro account to add your favorite services to this list—including any service and country pair listed on JustWatch—and to enable one-click filtering by all your favorites.

  • Powered by JustWatch
  • All
  • Action
  • Adventure
  • Animation
  • Comedy
  • Crime
  • Documentary
  • Drama
  • Family
  • Fantasy
  • History
  • Horror
  • Music
  • Mystery
  • Romance
  • Science Fiction
  • Thriller
  • TV Movie
  • War
  • Western
  • All
  • 2020s
  • 2010s
  • 2000s
  • 1990s
  • 1980s
  • 1970s
  • 1960s
  • 1950s
  • 1940s
  • 1930s
  • 1920s
  • 1910s
  • 1900s
  • 1890s
  • 1880s
  • 1870s

Eslam has rated 14 films ½ .

  • El Karmooty Gets Into Troubles

    ½

  • Bahbk, Wa Ana Kaman

    ½

  • Mafesh Fayda

    ½

  • Shikamara

    ½

  • El Almany

    ½

  • Bobbos

    ½

  • Tattah

    ½

  • Lion Heart

    ½

  • Salem Abu Ukhtuh

    ½

  • Hayate Mebahdala

    ½

  • Rubber

    ½

  • Step Outside

    ½

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ½

  • Abdu Mouta

    ½

  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.