Eslam has rated 109 films ★★★★★ .

  • Unforgiven

    ★★★★★

  • Secret of the Ninth

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Fireworks Wednesday

    ★★★★★

  • Messages from the Sea

    ★★★★★

  • Stolen Kisses

    ★★★★★

  • The 400 Blows

    ★★★★★

  • Microphone

    ★★★★★

  • Best Times

    ★★★★★

  • An Hour and a Half

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★★

  • Ode to My Father

    ★★★★★

  • On the Waterfront

    ★★★★★

  • Possession

    ★★★★★

  • Three Colors: Red

    ★★★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Return of the Prodigal Son

    ★★★★★