Sort by

🦇 has logged 245 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
Edit this entry  
05
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
04
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
02
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Edit this entry  
24
BuyBust

BuyBust

2018
×
Edit this entry  
24
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
½
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
Edit this entry  
09
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
07
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry