• In The Heights

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½