Sort by

isobelriane has logged 160 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Lace

Midnight Lace

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
W.E.

W.E.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry