• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Komi Can't Communicate

    ★★★

  • Memoria

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★★

  • The Third Wife

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • Grasshopper

  • Nichijou: My Ordinary Life

  • Juno

    ★★★

  • Paprika

    ★★★

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★

  • The Sisterhood of the Traveling Pants

    ★★★

  • The Hours

  • In the Mood for Love

  • The Matrix

    ★★★★

  • Happy Together

  • The Watermelon Woman

    ★★

  • Whisper of the Heart

    ★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★

  • Gender Troublemakers

  • Malcolm X

  • Porco Rosso

    ★★★

  • Only Yesterday

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • Harlan County U.S.A.

  • Persona

  • Tokyo Drifter

  • I Am Cuba

    ★★★★