Sort by

d(๑>◡╹) has logged 15 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Edit this entry  
22
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hours

The Hours

2002
×
Edit this entry  
05
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Juno

Juno

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★
Edit this entry