Sort by

Israel has logged 71 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fairytale

Fairytale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
World War III

World War III

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Plan 75

Plan 75

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Bears

No Bears

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Um Tiro no Escuro

Um Tiro no Escuro

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Piece of Sky

A Piece of Sky

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Domingo and the Mist

Domingo and the Mist

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amazônia, A Nova Minamata?

Amazônia, A Nova Minamata?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Property

Property

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Novelist's Film

The Novelist's Film

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kings of the World

The Kings of the World

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Firebird

Firebird

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mutzenbacher

Mutzenbacher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Like an Island

Like an Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love According to Dalva

Love According to Dalva

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joyland

Joyland

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cairo Conspiracy

Cairo Conspiracy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Men of Deeds

Men of Deeds

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Cry?

Won't You Cry?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beautiful Beings

Beautiful Beings

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Perlimps

Perlimps

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mother and the Whore

The Mother and the Whore

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Slam

Slam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Visitor

The Visitor

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How Is Katia?

How Is Katia?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mediterranean Fever

Mediterranean Fever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Male

A Male

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Flickering Life

It's a Flickering Life

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Confisco

Confisco

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roza

Roza

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vale Tudo Com Tim Maia

Vale Tudo Com Tim Maia

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
O Canto Livre de Nara Leão

O Canto Livre de Nara Leão

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Umma

Umma

2022
×
★½
Read the review Edit this entry