Sort by

Issac has logged 20 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry