Issac has logged 18 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What Doesn't Kill Us

What Doesn't Kill Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry