Sort by

Issac has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marvel's Behind the Mask

Marvel's Behind the Mask

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry