• Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Life in A Day

  • Lost in Transit

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • As You Sleep the World Empties

    ★★★★★

  • Becoming

    ★★★★½

  • SACERDOTISA

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • Digger

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Scenes from My Life

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Residue

    ★★★★

  • Amulet

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Last Christmas

  • Defunct

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Route-3

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • K-12

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Float

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½