Isserley_ has logged 115 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dizzy Red Riding-Hood

Dizzy Red Riding-Hood

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
#EATPRETTY

#EATPRETTY

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hotel Inferno 3: The Castle of Screams

Hotel Inferno 3: The Castle of Screams

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Waffle

Waffle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baskın

Baskın

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fetus

Fetus

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wrong Neighbor

The Wrong Neighbor

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reprisal

Reprisal

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
American Reflexxx

American Reflexxx

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Laid to Rest

Laid to Rest

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hair High

Hair High

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Skinned Deep

Skinned Deep

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Why?

Why?

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Slashlorette Party

Slashlorette Party

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Boogeyman 3

Boogeyman 3

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Heads Creek

Two Heads Creek

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Houseboat Horror

Houseboat Horror

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Psycho Prom Queen

Psycho Prom Queen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Initiation

Initiation

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Garbage: One Mile High... Live

Garbage: One Mile High... Live

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Who Is Killing the Cheerleaders?

Who Is Killing the Cheerleaders?

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bread

Bread

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wrong Cheerleader Coach

The Wrong Cheerleader Coach

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Basically

Basically

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slipknot: Disasterpieces

Slipknot: Disasterpieces

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Botched

Botched

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adrenalin: Fear the Rush

Adrenalin: Fear the Rush

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Invasion

Home Invasion

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Species: The Awakening

Species: The Awakening

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Species III

Species III

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Species II

Species II

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Biotherapy

Biotherapy

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Donkey Punch

Donkey Punch

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Party Mom

Party Mom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wrong Mommy

The Wrong Mommy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepless Beauty

Sleepless Beauty

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bride

The Bride

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clockwork

Clockwork

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry