• In The Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Ava

  • #Alive

    ★½

  • The Half of It

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Spree

    ★★★

  • The Turning

    ★½

  • Secret Zoo

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Les Misérables: The Staged Concert

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★½