• Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • A Christmas Prince

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Gnome Alone

    ½

  • Avicii: True Stories

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★½

  • Voyeur

    ★★★

  • SPF-18

  • 1922

    ★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Revenge

    ★★★

  • I Kill Giants

    ★★

  • The Ritual

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

  • Little Evil

    ½

  • Manhunt

    ★★★★

  • #realityhigh

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • Despicable Me 3

  • Out of Thin Air

    ★★★½

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Bad Genius

    ★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Icarus

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Holiday Joy

    ½

  • Hairspray Live!

    ★★★