• Britney vs. Spears

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Move to Heaven

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • North Hollywood

    ★★★★

  • Get the Goat

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • All Together Now

    ★★★½

  • Given

    ★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Under the Riccione Sun

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Bacurau no Mapa

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Alice Júnior

    ★★★★