• Shrek 5

  • Rub & Tug

  • Tom & Jerry

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Fantasy Island

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Wendy

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • Midway

    ★★

  • Klaus

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Harriet

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Judy

    ★★

  • The Aeronauts

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Falling Inn Love

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • The Kitchen

    ★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Enter the Anime

    ½

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Shaft