Jose Saenz has logged 241 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Child

The Child

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man

The Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry