Jose Saenz has logged 28 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dominion: Prequel to the Exorcist

Dominion: Prequel to the Exorcist

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Maleficent

Maleficent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Wax

House of Wax

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Creep

Creep

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Due Date

Due Date

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Hated: GG Allin & The Murder Junkies

Hated: GG Allin & The Murder Junkies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry