• Girls Trip

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Faces Places

  • Okja

  • It Comes at Night

  • Thirst Street

  • Atomic Blonde

  • Beach Rats

  • God's Own Country

  • Get Out

  • Golden Exits

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Columbus

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • The Big Sick

  • Landline

    ★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Little Hours

  • Silence

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

  • The Edge of Seventeen

  • Jackie

  • Free Fire

    ★★★★

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★

  • Hounds of Love

  • Prevenge

  • Nocturama

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • The Ornithologist

  • Colossal

  • Elle

  • The Neon Demon

  • Aquarius

  • Personal Shopper

  • Paterson

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • Always Shine

  • Things to Come

    ★★★★

  • I, Olga Hepnarova

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

  • A Quiet Passion

  • The Love Witch

  • Manchester by the Sea

  • Christine

    ★★★★

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • This Is England '90

  • The Martian

    ½

  • A Bigger Splash

    ★★★½

  • No Home Movie

  • The Lobster

    ★★★★

  • Green Room

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • Queen of Earth

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Wolfpack

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • Tangerine

  • The Witch

    ★★★★★

  • World of Tomorrow

  • Actress

  • Gone Girl

    ★★★★