maggie has logged 82 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Owners

Owners

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cosy Dens

Cosy Dens

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Midway

Midway

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Protector

The Protector

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Forman vs. Forman

Forman vs. Forman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Paris Education

A Paris Education

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Playing Hard

Playing Hard

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Czech Dream

Czech Dream

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Roof

On the Roof

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marie's Story

Marie's Story

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry