• Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Moon Knight

  • WeCrashed

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Pam & Tommy

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Cinderella

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Flora & Ulysses

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★★

  • Superintelligence

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Blithe Spirit

    ★★

  • Freaky

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Feel the Beat

  • Good Boy

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★

  • Black Christmas

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★