• The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Black Friday

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Adele One Night Only

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Black Island

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Tokyo 2020 Olympic Opening Ceremony: United by Emotion

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Annette

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Deep House

    ★★½

  • Luca

    ★★★★