María has logged 482 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two

Two

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Royal Christmas

A Royal Christmas

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La Vie en Rose

La Vie en Rose

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kristy

Kristy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
Edit this entry  
14
My Little Goat

My Little Goat

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry