RSS feed for Gabrielle

Gabrielle has logged 44 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Swallows and Amazons

Swallows and Amazons

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Modern Love: The Race Grows Sweeter Near Its Final Lap

Modern Love: The Race Grows Sweeter Near Its Final Lap

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Chasing Cotards

Chasing Cotards

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Silent Things

Silent Things

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Good Lie

The Good Lie

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry