• Wrath of Man

    ★★★★

  • Every Breath You Take

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★½

  • Stateless

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Viva the Underdogs

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Deadwater Fell

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Upright

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Ride Like a Girl

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Colours

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • L'Observateur

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Louis Theroux: Mothers on the Edge

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★