Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Viva the Underdogs

Viva the Underdogs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
27
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
Edit this entry  
04
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Charlie & Boots

Charlie & Boots

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★½
Edit this entry  
01
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Edit this entry  
05
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
25
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read prior review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Holes

Holes

2003
×
Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry