Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Air

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Star Wars: Tales of the Jedi

    ★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

  • Bones and All

    ★★★½

  • Squaring the Circle (The Story of Hipgnosis)

    ★★★★

  • Wildcat

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Broker

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Holy Spider

    ★★★

  • Aftersun

    ★★½

  • One Fine Morning

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • RRR

    ★★★★★

  • Abyss

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Uncharted

    ★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Zoon

    ★★½

  • Starfuckers

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Lucienne in a World Without Solitude

    ★★★★

  • Ambasciatori

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Citizen Ashe

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★½