Sort by
  • This Place Rules

    ★★★½

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★★

  • Rosaline

    ★★★½

  • Meet Cute

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • SK8 the Infinity

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Little Italy

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Dude

    ★★½

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Billy Star

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Problem with Apu

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Sauce

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★