itschristin has logged 20 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady and the Lamp

Lady and the Lamp

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
GLUED

GLUED

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Colors of Evil

The Colors of Evil

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let it Be

Let it Be

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry