Lamb

Lamb ★★½

That's why every idea that comes to mind shouldn't be turned into a movie. Totally bullshit, ridiculously funny and meaningless ending. A24 please stop accept every weird idea.

Lamb, A24 isminin arkasına saklanan, The Witch ve Midsommar gibi filmlerin iyi yaptığı şeylerin ekmeğini yemeye çalışıp yüzüne gözüne bulaştıran vasat bir film. İyi başlayıp bozmuyor, sıkıcı ve rutin başlayıp zaman geçtikçe klişeleşiyor ve saçmalamaya başlıyor ama en azından sıkıcı ruhu gidiyor. Bu saçmalığını da muhtemelen her ortalama film gibi ''mitolojik imgesel bir dünyası var'' argümanına getiriyor. Yer yer güldüm. Oyunculuklar da kötüydü. Müzikler güzel, kuzey dağları ve ovaları da süper ama oralarda ne çeksen güzel.

Yani vizelerin yoğunluğu içinde tek atışım vardı ve onu bu filme harcadığım için pişmanım. Zaten kafam bir ton şeyle doluyken izlemek ilk yarım saat eziyet gibi oldu. Yine de normal rutininde 4-3, kötü gününde 2 film izleyen sinema çarlarındansanız izleyin, ne kaybedersiniz ki? Onun dışındakiler değerli zamanlarına kıymasınlar.

Not: Tüm film boyunca kafamda Tarkan - Kuzu Kuzu çaldı.

Block or Report

Taha liked these reviews