Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Sick

Sick

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
10
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Edit this entry  
29
Mama

Mama

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry