• Murder Mystery

    Murder Mystery

    ★★★½

    This was so fun Idgaf

  • The Texas Chain Saw Massacre

    The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★★

    AAAAAAAAAAAAAAA
    YESSSS BITCHHH
    cant wait for the game aswell

  • The Favourite

    The Favourite

    ★★★★

    OKAAYYY LESBIANS

  • Promising Young Woman

    Promising Young Woman

    ★★

    Not sure how to feel about this one 😵‍💫

  • Scream VI

    Scream VI

    ★★★★½

    Watching this with my family and seeing their reactions was the funniest shi ever likee they were STRESSED 😭

  • Scream VI

    Scream VI

    ★★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Anika is kinda the Tatum of our generation

  • Scream 3

    Scream 3

    ★★★½

    This making them take an 11 year break makes so much sense

  • Scream VI

    Scream VI

    ★★★★½

    “Whiny film nerds with letterboxd accounts without personalities” 

    Mindy really gagged everyone on this app! 
    I will say this had the best goriest deaths in a scream movie but also has the worst ghostfaces.
    We all cheered when Kirby was on screen though🫶

  • The Good Nurse

    The Good Nurse

    ★★★½

    The performances were very good

  • Fall

    Fall

    ★★

    This was so corny

  • Jackie

    Jackie

    ★★★★

    Natalie Portman 🫶 how can u not love her

  • The Whale

    The Whale

    ★★★★★

    Nikocado Avocado's biopic..
    But fr this was so heartbreaking 😭💔 the performances carried the script tho but likee give this man an Oscar idgafff