Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Orion and the Dark

    ★★★

  • Good Grief

    ★★★½

  • Scott Pilgrim Takes Off

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★½

  • Poison

    ★★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • American Symphony

    ★★★

  • Founders Day

    ★½

  • The After

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★½

  • Haunted Mansion

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Hijack

  • Wham!

    ★★★½

  • Black Mirror: Mazey Day

  • Black Mirror: Loch Henry

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Extraction 2

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Boogeyman

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Peter Pan & Wendy

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • Chupa

  • BEEF

  • The Pope's Exorcist

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • boygenius: the film

  • Renfield

    ★★

  • Murder Mystery 2

    ★★½

  • Air

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Time Bomb Y2K

    ★★★

  • 65

    ★½

  • Cocaine Bear

    ★½

  • The Strays

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • A Thousand and One

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Kokomo City

    ★★★★½

  • Earth Mama

    ★★★½

  • Run Rabbit Run

    ★½

  • Zora Neale Hurston: Claiming a Space

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • All I Didn't Want for Christmas

    ★½

  • M3GAN

    ★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★★

  • Christmas with You

    ★½

  • Spirited

    ★★

  • The People You're Paying to Be in Shorts

  • Talk to Me

    ★★★

  • The Outside