• My Little Pony: A New Generation

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Princess Switch

  • The Grinch

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Coco

    ★★½