RSS feed for Kevin
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • A Star Is Born

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

  • It

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Doctor Strange

  • Split

  • Moonlight

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • The Nice Guys

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • The Big Short

  • The Martian

  • Spotlight

  • Room

  • Ant-Man