Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Exotica

Exotica

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Un salut à Henri Langlois

Un salut à Henri Langlois

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
More So-called Caryatids

More So-called Caryatids

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Namaste Wahala

Namaste Wahala

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★
Edit this entry  
11
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bombay

Bombay

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Road

Red Road

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ill Manors

Ill Manors

2012
×
Edit this entry  
26
The Dry

The Dry

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
Edit this entry  
24
Slam

Slam

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Education

Education

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Grace of Monaco

Grace of Monaco

2014
×
Edit this entry  
24
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Sister Cities

Sister Cities

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★★
Edit this entry