• Army of the Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Trust

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Marvel's Behind the Mask

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Downfalls High

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Black Beauty

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Hillbilly Elegy

  • Hunger Ward

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Monday

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Guilty Creatures

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Greyhound

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Beginner's Luck

    ★★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Colette

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½