Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Legend of the Holy Drinker

The Legend of the Holy Drinker

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wedlock

Wedlock

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heart and Souls

Heart and Souls

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Woman in Red

The Woman in Red

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
20
A Breed Apart

A Breed Apart

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Split Second

Split Second

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nemesis Game

Nemesis Game

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blood of Heroes

The Blood of Heroes

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Redline

Redline

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crossworlds

Crossworlds

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sunchaser

The Sunchaser

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Desperate Hours

Desperate Hours

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Is a Gun

Love Is a Gun

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hide and Seek

Hide and Seek

2000
×
Read the review Edit this entry  
12
Communion

Communion

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Left Handed Gun

The Left Handed Gun

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cop

Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Metamorphosis

Metamorphosis

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Skinner

Skinner

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Skinner

Skinner

1993
×
Read prior review Edit this entry  
08
Made Men

Made Men

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Homer and Eddie

Homer and Eddie

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Homer and Eddie

Homer and Eddie

1989
×
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Hitman

Diary of a Hitman

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Separate Lives

Separate Lives

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Real Men

Real Men

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Living in Peril

Living in Peril

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Traces of Red

Traces of Red

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Principal

The Principal

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Justice

Justice

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strays

Strays

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Royce

Royce

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Who Killed Atlanta's Children?

Who Killed Atlanta's Children?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tales of an Ancient Empire

Tales of an Ancient Empire

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Taking Care of Business

Taking Care of Business

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Destiny

Mr. Destiny

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
White Sands

White Sands

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Angel's Dance

Angel's Dance

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
God Is a Bullet

God Is a Bullet

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Point Men

The Point Men

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Druids

Druids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Road Killers

The Road Killers

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
New World Disorder

New World Disorder

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gang Related

Gang Related

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry