Sort by

ItsLV has logged 709 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shallow Grave

Shallow Grave

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Sorority Slaughter

Sorority Slaughter

1994
×
Read the review Edit this entry  
30
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Savage Harvest

Savage Harvest

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Sugar

Sweet Sugar

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Laughing Dead

The Laughing Dead

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Alien Factor

The Alien Factor

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nekromantik 2

Nekromantik 2

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncommon Valor

Uncommon Valor

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Limbo

Limbo

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Limbo

Limbo

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Truth or Dare?: A Critical Madness

Truth or Dare?: A Critical Madness

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The System

The System

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wind

The Wind

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wind

The Wind

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminal Island

Terminal Island

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Merchant of Four Seasons

The Merchant of Four Seasons

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tough Guys Don't Dance

Tough Guys Don't Dance

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Undead

Undead

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Score

Final Score

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bloody Summer Camp

Bloody Summer Camp

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shame

Shame

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Satan's Black Wedding

Satan's Black Wedding

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death Nurse

Death Nurse

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Criminally Insane

Criminally Insane

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pale Blood

Pale Blood

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pale Blood

Pale Blood

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stormy Monday

Stormy Monday

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Identity

Identity

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Sirens

Sirens

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Deadly Mantis

The Deadly Mantis

1957
×
Read the review Edit this entry  
02
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★
Read the review Edit this entry