Sort by

ItsLV has logged 50 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Chained

Chained

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Good Girl, Bad Girl

Good Girl, Bad Girl

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Mega Shark vs. Giant Octopus

Mega Shark vs. Giant Octopus

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Razorback

Razorback

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love

Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love

Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
GetEven

GetEven

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Devil Doll from Hell

Black Devil Doll from Hell

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rage

Rage

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dry

The Dry

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dungeons & Dragons

Dungeons & Dragons

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry