• Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Notturno

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Come True

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Ava

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • His House

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★